Zabiegi na ciało
Karboksyterapia
Karboksyterapia pomoże w zlikwidowaniu cieni pod oczami, redukcji zmarszczek czy blizn. Kolejną zaletą jest mechaniczne rozbicie złogów tłuszczowych oraz remodeling skóry. Efektem towarzyszącym jest skrócenie się włókien kolagenowych, co skutkuje zwiększoną sprężystością skóry. Zmiany są widoczne natychmiast. Są zaskakujące, porównywalne z zabiegami operacyjnymi. Również komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO². Wprowadzony do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla, częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego obszaru poddanego zabiegowi, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki. Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu skórnego, prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia nieestetycznego efektu "skórki pomarańczowej". Dwutlenek węgla jest wydalany z organizmu z w sposób naturalny, jako końcowy produkt wymiany gazowej organizmu.
Medyczny dwutlenek węgla podawany jest z certyfikowanej butli dostarczanej przez uprawnionego producenta. Ilość gazu jest dokładnie odmierzona i podana śródskórnie lub podskórnie, przy pomocy bardzo cienkiej igły (insulinówki). Zabieg powoduje gwałtowne rozszerzenie naczyń krwionośnych i zwiększenie przepływu krwi wraz ze składnikami odżywczymi. Tym samym poprawia się mikrokrążenie i odnowę komórek. Odpowiedzią na to jest reakcja zapalna, co prowadzi do stymulacji produkcji kolagenu.
Wskazania:
- rozstępy
- cienie pod oczami
- cellulit (stadia I-III)
- wypadanie włosów
- zlokalizowana tkanka tłuszczowa
- zmarszczki
- zwiotczenie skóry i tkanki podskórnej
- regeneracja dłoni
- blizny
- wspomagająco przy liposukcji
- redukcja podwójnego podbródka
- worki pod oczami
- opadające powieki
- rewitalizacja skóry (odmłodzenie)
- opuchlizna wokół oczu
- blizny trądzikowe
- fałdy nosowo-wargowe (zmarszczki)
Przeciwwskazania:
- ostra niewydolność serca, nerek, wątroby, płuc
- ciąża, karmienie piersią
- choroba Leśniewskiego-Crohna
- wrzodziejące zapalenie jelita grubego
- dna moczanowa
- przeszczepy
- RZS
- epilepsja
- jaskra
- hemofilia
- zapalenie żył lub zator płuc
- niekontrolowana cukrzyca
- choroby nowotworowe
- zaburzenie gojenia, choroby tkanki łącznej
- choroba Von Willebrand’a
- hemofilia
- zakażenie bakteryjne
- ciało obce w obszarze poddanym leczeniu
- opryszczka
- trądzik różowaty, czerwona szyja i dekolt
- strach przed igłami
- zaburzenie gojenia
Cennik (ciało) pojedynczy zabieg:
- dłonie - 160 PLN
- cellulit (brzuch lub uda lub pośladki) - 200 PLN
- rozstępy (1 okolica) - 200 PLN
- rozstępy (2 okolice) - 300 PLN
- tkanka tłuszczowa (brzuch lub pośladki lub uda) -
- ramiona - 200 PLN
- wiotkość skóry (brzuch, wewnętrzna strona ud) - 200 PLN
Pakiety (ciało):
- dłonie: 6 zabiegów - 780 PLN
- cellulit (brzuch lub uda lub pośladki): 10 zabiegów - 1.500 PLN
- cellulit (brzuch lub uda lub pośladki): 6 zabiegów - 1.000 PLN
- tkanka tłuszczowa (brzuch lub pośladki lub uda): 10 zabiegów 1.500 PLN
- tkanka tłuszczowa (brzuch lub pośladki lub uda): 6 zabiegów 1.000 PLN
- ramiona: 10 zabiegów - 1.500 PLN
- ramiona: 6 zabiegów - 1.000 PLN
- wiotkość skóry (brzuch lub wewnętrzna strona ud): 10 zabiegów - 1.500 PLN
- wiotkość skóry (brzuch lub wewnętrzna strona ud): 6 zabiegów - 1.000 PLN
Endermologia LPG
Endermologia stosuję do: zwalczania cellulitu, modelowania sylwetki, poprawy elastyczności skóry, redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej, zapobiegania obrzękom przez resorpcję wody, opóźniania procesów starzenia się skóry, wspomagania walki z nadwagą, usuwania toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. Rolę aparatu masującego (Endermologie Lipo M6) pełnią dwie elektroniczne sterowane rolki poruszające się wokół własnej osi i względem siebie. Efektem takiego oddziaływania na skórę oraz tkankę podskórną jest zmniejszenie objętości głęboko umiejscowionych warstw tłuszczu, poprawa krążenia krwi oraz limfy, eliminacja toksyn, a także zwiększenie produkcji kolagenu oraz elastyny przez komórki tkanki łącznej.
Każdy zabieg z wykorzystaniem nowoczesnej metody, jaką jest endermologia trwa około 35 - 45 minut i powinien być przeprowadzany raz lub dwa razy w tygodniu. Optymalne rezultaty uzyskiwane są po 12 - 20 zabiegach, ale widoczne efekty są zauważalne już po 6-8 seriach.
Zabiegi Endermologii wykonuję od 2004 roku.
Cena:
- pojedynczy zabieg - 100,00 PLN
- kostium do zabiegu - 90,00 PLN
- seria 5 zabiegów - 425,00 PLN
- seria 10 zabiegów (+ kostium gratis) - 900,00 PLN
- seria 15 zabiegów (+ kostium gratis) - 1.275,00 PLN
- seria 20 zabiegów (+ kostium gratis) - 1.800,00 PLN
- seria 10 zabiegów endermologii (kostium gratis) + 5 zabiegów fal radiowych - 1.400,00 PLN
Fale Radiowe Lavatron
Zastosowanie RF DIATHERMY LAVATRON - Redukcja tkanki tłuszczowej, cellulitu oraz modelowanie sylwetki. Urządzenie pomaga usuwać zbędne produkty przemiany materii poprzez masaż termiczny o wysokiej częstotliwości, który działa głęboko na podskórną tkankę tłuszczową oraz zwiększa elastyczność skóry poprzez regenerację włókien kolagenowych. Poza tym, jego lipoliza umożliwia modelowanie sylwetki.
Cena:
- pojedynczy zabieg (brzuch lub pośladki lub ramiona lub uda przód lub uda tył) - 250,00 PLN
- seria 5 zabiegów (brzuch lub pośladki lub ramiona lub uda przód lub uda tył) - 1.000,00 PLN
- seria 10 zabiegów endermologii (kostium gratis) + 5 zabiegów fal radiowych - 1.400,00 PLN
Trwała depilacja laserowa LightSheer
Laser diodowy LightSheer® amerykańskiej firmy COHERENT-LUMENIS jest jednym z najnowocześniejszych urządzeń do usuwania zbędnego owłosienia. Od paru lat laser ten jest najskuteczniejszym oraz najbardziej komfortowym urządzeniem stosowanym w depilacji zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. LightSheer® posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez U.S. FDA (Food & Drug Administration) respektowany na całym świecie.
Postępowanie przed zabiegiem:
- przed pierwszym zabiegiem wykonywana jest próba laserowa i oceniany jest stan skóry - jeśli odczyn będzie w normie zabieg może być wykonany po upływie 15 minut
- skóra powinna być ogolona 1 dzień przed zabiegiem, umyta i niczym nieposmarowana - antyperspirantów nie używamy na 3 dni przed zabiegiem (etiaxil na 5 dni)
- nie wolno się opalać minimum 4 tygodnie przed zabiegiem i 4 tygodnie po zabiegu oraz używać samoopalaczy i balsamów z substancjami samoopalającymi na 2 tygodnie przed zabiegiem
- nie wyrywać włosów minimum 4 tygodnie przed zabiegiem
- nie stosować kremów depilujących 1 tydzień przed zabiegiem
Na czym polega depilacja laserowa?
Depilacja laserowa to metoda usuwania owłosienia wykorzystująca zjawisko selektywnej fototermolizy. Wiązka światła emitowana przez laser jest absorbowana przez struktury mieszka włosowego zawierającego melaninę. Struktury te zostają podgrzane, dochodzi do koagulacji białek w wyniku czego następuje ich zniszczenie. Zjawisko selektywnej fototermolizy pozwala na destrukcję struktur mieszka włosowego zawierających melaninę bez uszkodzenia sąsiadujących tkanek, co niweluje ryzyko skutków ubocznych.
Od czego zależą rezultaty depilacji laserowej?
Rezultaty oraz szybkość uzyskania efektów depilacji laserowej zależą od wielu czynników m.in.: gospodarki hormonalnej, fototypu, chorób, przyjmowanych leków, ilości, koloru, grubości oraz rodzaju włosów.
W przypadku jakich włosów zabiegi sprawdzają się najlepiej?
Zabiegi depilacji laserowej najlepiej działają w przypadku ciemnych, grubych włosów oraz jasnej skóry. W przypadku włosów bardzo jasnych, siwych bądź rudych zabiegów raczej się nie wykonuje ze względu na znikomy efekt.
Czy depilację laserową można wykonywać latem?
Depilację laserową można wykonywać w okresie silnego nasłonecznienia pod warunkiem odpowiedniego zdyscyplinowania pacjenta. Pacjent musi bezwzględnie używać kremów z filtrem 50+ oraz unikać słońca. Jeśli zabiegi wykonywane są w obrębie twarzy wskazane jest noszenie kapelusza, jeśli natomiast w obrębie ciała zalecane jest noszenie odzieży zapobiegającej bezpośredniego kontaktu skóry ze słońcem.
Czy przed wykonaniem zabiegu depilacji laserowej konieczna jest konsultacja oraz wykonanie próby laserowej?
Przed wykonaniem serii zabiegów konsultacja oraz wykonanie próby laserowej są niezbędne. Kosmetolog przeprowadza szczegółowy wywiad, którego celem jest wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Ocenia również fototyp skóry oraz rodzaj włosów. Na podstawie wszystkich zebranych informacji dobiera odpowiednie parametry do wykonania zabiegu depilacji laserowej. Następnie wykonuje próbę laserową, żeby sprawdzić reakcję skóry na światło lasera. W czasie konsultacji udziela szczegółowych informacji na temat zabiegu i odpowiada na wszystkie pytania nurtujące pacjenta. Przeprowadzenie konsultacji j oraz wykonanie próby laserowej minimalizuje ryzyko związane z wystąpieniem działań niepożądanych w postaci poparzeń, przebarwień oraz odbarwień.
Czy w przypadku zaburzeń gospodarki hormonalnej można wykonywać zabiegi depilacji laserowej?
Depilację laserową można wykonywać w przypadku zaburzeń hormonalnych. Należy poinformować pacjenta o tym, że możliwa będzie potrzeba wykonania większej ilości zabiegów oraz efekt może utrzymywać się krócej.
Czy depilację laserową można wykonywać w przypadku hirsutyzmu?
W przypadku hirsutyzmu (nadmiernego owłosienia) można wykonywać zabiegi depilacji laserowej. W takim przypadku trzeba się jednak liczyć z koniecznością wykonania większej ilości zabiegów oraz możliwością odrastania włosów. Ponieważ jednak odrastające włosy są rzadsze oraz jaśniejsze, depilacja laserowa w przypadku hirsutyzmu może mieć pozytywny wpływ na samopoczucie pacjenta.
Ile czasu po zabiegu nie wolno się opalać?
Po zabiegu opalanie jest bezwzględnie zabronione przez okres 4 tygodni.
Czy miesiączka jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu?
Miesiączka nie jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu depilacji laserowej, ale podczas miesiączki pacjentki mają mniejszą tolerancję na ból.
Czy zabiegi depilacji laserowej mają ogólny wpływ na organizm?
Laser działa tylko powierzchownie, nie wpływając na funkcje organizmu.
Czy stosowanie samoopalaczy jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu?
Przed wykonaniem zabiegu laserowego usuwania owłosienia nie można stosować samoopalaczy oraz kremów samoopalających przez okres min. 2 tygodni.
Czy można wykonywać zabiegi w przypadku opalonej skóry?
W przypadku bardzo opalonej skóry oraz świeżej opalenizny wykonywanie zabiegów depilacji laserowej jest niemożliwe. Melanina znajdującą się w skórze pochłania wówczas energię emitowaną przez laser, co doprowadzić może do poparzeń, przebarwień oraz odbarwień. Laser depilacyjny LightSheer posiada opcję do skóry opalonej, nie może to być jednak świeża opalenizna, bądź opalenizna mocna. Należy się liczyć również z tym, że w przypadku skóry nawet lekko opalonej efekty zabiegów depilacji laserowej są słabsze.
Ile potrzebnych jest zabiegów aby osiągnąć zadowalający efekt?
Zabiegi depilacji laserowej wykonuje się w seriach. Średnia ilość zabiegów w serii to 6-8. Minimalna ilość zabiegów to 4-5. Ilość zabiegów oraz ich efekt zależy od wielu czynników takich jak: gospodarka hormonalna, fototyp, ilość, kolor oraz grubość włosów. Dlatego nie jest możliwe przed rozpoczęciem serii określenie ile zabiegów potrzebuje dana osoba do uzyskania pożądanego efektu. Nie jest również możliwe usunięcie 100% włosów. Niewielki odsetek włosów, które zostają po serii zabiegów depilacji laserowej to włosy jaśniejsze, delikatniejsze, które tym samym są mniej widoczne i znacznie wolniej rosną. W ciągu całego życia człowieka reaktywują się również produkując nowe włosy uśpione dotąd mieszki włosowe. Dlatego po zakończeniu serii po kilku latach może być potrzebny zabieg przypominający.
Niektóre przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej:
- ciąża
- opalenizna (również solarium, zabieg laserowej depilacji można przeprowadzić najwcześniej po 4 tygodniach od ostatniego opalania)
- samoopalacze - 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem depilacji laserowej
- krem z retinolem, isotretinoiną, kwasami owocowymi, witaminą C itp. (przestać używać na 1 miesiąc przed zabiegiem)
- leki światłouczulające (np. niektóre antybiotyki), retinoidy
- zioła fotouczulające (np. dziurawiec, nagietek, herbatki wyszczuplające; przestać używać na 2-3 tygodnie przed zabiegiem)
- preparaty zawierające ß-karoten
- depilacja woskiem i pęsetą (przestać używać 1 miesiąc przed zabiegiem)
- kolor włosów (włosy bardzo jasne, siwe, rude)
- skłonność do przebarwień
- bielactwo, łuszczyca, padaczka, nowotwory, zaburzenia hormonalne
- peeling (przestać używać co najmniej 1 tydzień przed zabiegiem depilacji laserowej)
- aktywna opryszczka
- aktywne infekcje skórne w miejscach poddanych zabiegowi depilacji laserowej
CENNIK:
- górna warga - 100,00 PLN
- broda - 150,00 PLN
- szyja - 150,00 PLN
- baki - 150,00 PLN
- policzki - 150,00 PLN
- cała twarz - 350,00 PLN
- kark - 150,00 PLN
- plecy - 300,00 - 500,00 PLN
- sutki - 150,00 PLN
- klatka piersiowa - 200,00 - 350,00 PLN
- pachy - 250,00 PLN
- przedramiona - 300,00 PLN
- ramiona - 250,00 PLN
- dłonie - 150,00 PLN
- brzuch - 150,00 - 350,00 PLN
- linia brzucha - 150,00 PLN
- bikini płytkie - 250,00 PLN
- bikini głębokie - 350,00 PLN
- pośladki - 250,00 PLN
- linia pośladków - 150,00 PLN
- uda - 450,00 PLN
- łydki (kolana gratis) - 350,00 PLN
- całe nogi - 750,00 PLN
Depilacja woskiem
CENNIK:
- górna warga - 10,00 PLN
- przedramiona - 30,00 PLN
- całe ręce - 45,00 PLN
- łydki - 40,00 PLN
- całe nogi + bikini - 100,00 PLN
- bikini - 30,00 - 50,00 PLN
- pachy - 25,00 PLN
- broda - 20,00 PLN
- plecy - 70,00 PLN
- tors - 60,00 PLN
- brzuch - 25,00 - 40,00 PLN
- uda - 50,00 PLN